فایل word بررسي معادلات ناوير- استوکس به عنوان معادلات ديفرانسيل- جبري و حل عددي آن با روش منظم سازي دنباله اي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل word بررسي معادلات ناوير- استوکس به عنوان معادلات ديفرانسيل- جبري و حل عددي آن با روش منظم سازي دنباله اي :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله علوم دانشگاه تهران

تعداد صفحات :9

معادلات دیفرانسیل- جبری در بسیاری از مدلهای فیزیكی نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند و از اهمیت خاصی برخوردارند. در این مطالعه پس از بررسی مشکلاتی که در حل عددی معادلات دیفرانسیل- جبری به وجود می آید به بررسی روش منظم سازی دنباله ای می پردازیم که می تواند برای حل معادلات دیفرانسیل- جبری به فرم هزنبرگ و با اندیس دو و سه، استفاده شود. در ادامه معادلات ناویر- استوکس تراکم ناپذیر که به طور وسیع در دینامیک سیالات مورد استفاده قرار می گیرند به عنوان معادلات دیفرانسیل- جبری بررسی و به کمک روش فوق حل عددی می شوند. یکی از مزیت های روش منظم سازی دنباله ای برای حل معادلات ناویر- استوکس، این است که شرایط اولیه برای فشار لازم نیست و نسبت به روشهای خطی معادلات را با سختی کمتری حل می کند. سپس روش منظم سازی دنباله ای پیشگو را برای کاهش حجم محاسبات به کار برده و با روش ذکر شده مقایسه می کنیم. در پایان نتایج عددی آورده شده است.
كلید واژه: معادلات ناویر- استوکس، دینامیک سیالات، معادلات دیفرانسیل- جبری، روش منظم سازی دنباله ای، روش منظم سازی دنباله ای پیشگو

لینک کمکی